Zarządzanie oświatą z edukacją spersonalizowaną już po raz piąty

Czy znasz nauczyciela, który chce dać z siebie więcej ale ogranicza go system.
A może właśnie Ty uczysz i chcesz ze swoimi uczniami osiągnąć więcej bo widzisz potencjał?

Rozpoczął się nabór do piątej edycji studiów podyplomowych ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ Z EDUKACJĄ SPERSONALIZOWANĄ. Nasze studia przeznaczone są dla osób które lubią uczyć w sposób innowacyjny, interesują się różnymi nurtami w pedagogice, chcą zmiany – w sobie, w szkole, w systemie. Wierzą, że ona jest realna, myślą o założeniu placówki niepublicznej lub o kierowaniu placówką publiczną, w której ważny jest uczeń i jego proces edukacji.

Planujemy je realizować w modelu hybrydowym – w opcji zdalnej i stacjonarnej. Co przyniesie życie czas pokaże, doświadczenie pokazuje, że potrafimy się szybko dostosować. Wiemy już, że to co najważniejsze w edukacji – relacje – możemy zbudować w każdej sytuacji. Relacje zależą od ludzi, nie od narzędzi. Nasi prowadzący zajęcia budują wartościowe relacje.

Podczas studiów spotkamy się pięć razy – w formule stacjonarnej lub online, w czasie rzeczywistym, w tym jedno ze spotkań będzie spotkaniem praktyków – odbędzie się w jednej z  Akademii Dobrej Edukacji.

Personalizacja to coś więcej niż kastomizacja lub indywidualizacja.

Będziemy realizować przedmioty związane ze środowiskiem prawnym, wspieraniem ucznia w rozwoju, kierowaniem szkołą. Słuchacze dowiedzą się:

  • jak organizować pracę szkoły w sposób zapewniający edukację spersonalizowaną – dobór kadr, podział uczniów na grupy, harmonogram działań w roku szkolnym,
  • jak diagnozować uczniów, udzielać pomocy pedagogiczno-psychologicznej, sprawować opiekę mentorską,
  • jak organizować edukację w sposób podążający za uczniem, indywidualizować, stosować ocenianie pomagające rozwijać się.

Do pracy w trakcie studiów używamy narzędzi Google (Meet, Classroom). 

Terminy zjazdów w 5 edycji studiów – 20, 21 marca, 24, 25  kwietnia, 23, 24 października, 4, 5 grudnia. 
Zjazd związany z wizytą studyjną w ADE planujemy na styczeń/luty 2022, dokładna data będzie podana w późniejszym terminie.

Zapraszamy przyszłych dyrektorów, liderów edukacyjnych, założycieli nowych szkół!

Jeśli chcesz więcej uzyskać samemu lub ze swoimi uczniami, masz przekonanie, że jest to możliwe i potrzebujesz inspiracji, wiedzy, i przykładów jak sięgnąć po więcej, to te studia są idealną propozycją dla Twojego rozwoju. Zyskasz wiedzę, pomysły, pewność siebie i zainteresowanie innych. Poznasz standardy dobrej edukacji, dowiesz się jak realizować edukację spersonalizowaną i mieć lepsze efekty w uczeniu. Zweryfikujesz swoje plany dotyczące założenia placówki edukacyjnej oraz jej skutecznego prowadzenia. 

Więcej o tym, jak organizowaliśmy pracę na studiach w okresie pandemii można przeczytać na naszej stronie. Więcej informacji o warunkach rekrutacji można znaleźć na stronie PJATK.

Jakkolwiek chcesz uczyć, rób to dobrze. 
Edukacja spersonalizowana – możesz osiągnąć więcej.

Skip to content