Prace programowe

W sierpniu zorganizowaliśmy cykl spotkań programowych przygotowujących nas do nowego roku szkolnego. Spotkania kadry kierowniczej, nauczycieli, moderatorów grup. Jest już nas ponad 200 osób – ludzi Dobrej Edukacji!

Naszym najważniejszym zadaniem podczas konferencji sierpniowej była dyskusja dotycząca programu nauczania Dobrej Edukacji. Zespoły autorskie, które ukonstytuowały się podczas czerwcowego spotkania, przygotowały projekty nowych części programowych (dostosowanych do zmian prawnych oraz poczynionych wspólnych ustaleń). Praca nad programami trwała całe wakacje. Konferencja sierpniowa służyła dyskusji i podsumowaniu wszystkich uwag. Równolegle toczyły się dyskusje w zespołach nauczycielskich uczących poszczególnych przedmiotów. Zabraliśmy ze sobą bardzo dużo inspirujących refleksji i pomysłów!

Jak zwykle w sierpniu przedstawiamy też plan współpracy szkół Dobrej Edukacji w kolejnym roku szkolnym. Zaplanowane w nim są spotkania kadry kierowniczej, nauczycieli uczących w poszczególnych blokach, wizyty studyjne, które odbywają nauczyciele podczas ferii zimowych oraz funkcjonowanie Forum, służącemu nam do komunikacji, przedstawiania ważnych informacji i udostępniania przydatnych w pracy szkoły plików.

Zobaczcie jak działamy!

👉Akademia Dobrej Edukacji – Warszawa