Inicjatywy III

 


Możecie otrzymać pomoc w uruchomieniu nowej szkoły
Jeśli myślicie o założeniu nowej szkoły, możliwe, że chcecie zweryfikować swoje założenia, poradzić się doświadczonych osób, uniknąć ryzyka i implementować sprawdzone rozwiązania. 
Jeśli chcecie dołączyć do sieci współpracy szkół realizujących Program Dobrej Edukacji i korzystać z potencjału Stowarzyszenia Dobra Edukacja i zrzeszonych placówek, zgłoście się na Seminarium Inicjatywy III. Dzielimy się naszym doświadczeniem!

Inicjatywy III – nowa forma wsparcia dla entuzjastów dobrej edukacji
Nagradzamy inicjatywy I i II przyniosły efekty. W roku 2022 uzyskało wpis do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych 5 kolejnych szkół, które zaczynają realizować Standardy i Program Dobrej Edukacji. 

W oparciu o zdobyte doświadczenia otwieramy nabór dla kolejnych chętnych, którzy chcą założyć szkoły dołączające do sieci szkół Dobrej Edukacji. 
Jesteśmy w stanie w najbliższym roku objąć opieką do 10 grup inicjatywnych.
Zgłoszenia przyjmujemy przy pomocy formularza
Ze zgłaszającymi się będziemy sukcesywnie prowadzić rozmowy kwalifikacyjne. 
Po przebytych rozmowach przekażemy informację o tym, czy zostaliście zakwalifikowani na Seminarium Inicjatywy III, które będzie odbywać się w miesiącach styczeń – maj 2023 i którego program będzie zawierać wszelkie informacje i wskazówki potrzebne do rejestracji szkoły

Jeśli zostaniecie uczestnikami Seminarium, w miesiącach czerwiec-sierpień będziecie mieli możliwość skorzystania z konsultacji, prowadzonych na bieżąco, zależnie od potrzeb, pomagających odpowiednio reagować na zastrzeżenia zgłoszone w procesie rejestracji. 
Dobre przygotowanie się do Seminarium zapewni lektura II części książki Katarzyny Hall “Szkoła przyszłości”. Pozwoli ona także upewnić się, czy kierunek myślenia o edukacji przyjęty w szkołach Dobrej Edukacji jest Wam bliski. Zachęcamy też do zapisania się na współorganizowane przez nas studia podyplomowe: Zarządzanie oświatą z edukacją spersonalizowaną. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Kim jesteśmy i jaka jest nasza misja?
Założyliśmy w 2012 roku Stowarzyszenie Dobra Edukacja, ponieważ chcieliśmy tworzyć szkoły, które przygotowują do przyszłości, a nie są oparte o XIX-wieczne modele edukacyjne. Szkoły zorganizowane w sposób umożliwiający każdemu uczniowi osobisty rozwój i robienie we własnym tempie maksymalnych postępów na miarę własnych możliwości, stawiające na samodzielność, współpracę i odpowiedzialność, wykorzystujące nowoczesne technologie.

Utworzyliśmy Instytut Dobrej Edukacji, aby wspierać innowacyjnie zorganizowane, prowadzone przez nas szkoły – Akademie Dobrej Edukacji. Wszystkie Akademie realizują Standardy i Program Dobrej Edukacji przygotowane i rozwijane przez Instytut. Kadra Akademii korzysta z organizowanych przez Instytut konferencji, szkoleń i sieci współpracy.
Szkoły prowadzone przez inne podmioty także mogą przystąpić do sieci współpracy koordynowanych przez Instytut. Potrzebny jest trwający kilka miesięcy cykl przygotowania do wdrażania w danej szkole Standardów i Programu Dobrej Edukacji. Potem, przy realizowaniu Standardów i Programu Dobrej Edukacji konieczne jest systematyczne uczestniczenie kadry szkoły w szkoleniach i sieciach współpracy oraz w rozwijaniu Programu Dobrej Edukacji.

Stowarzyszenie Dobra Edukacja działa od 10 lat i umożliwia prężnym grupom inicjatywnym dołączenie się do sieci współpracy szkół realizujących Standardy i Program Dobrej Edukacji. Obecnie potencjał tworzą cztery szkoły średnie i dwanaście szkół podstawowych, w tym siedem szkół prowadzonych przez inne podmioty. 

Zgłaszając się do nas możecie znaleźć się na drodze do Dobrej Edukacji:
raz w miesiącu uczestniczyć w seminarium dla przyszłego dyrektora szkoły czy też grupy liderów szkoły w trakcie jej tworzenia;
mieć możliwość spotkania w uzgodnionych terminach z liderami poszczególnych Akademii Dobrej Edukacji i rozmów o praktycznych rozwiązaniach w nich stosowanych; 
uzyskać pomoc w przygotowaniu dokumentów statutowych, aby prowadzić szkołę pracującą zgodnie z Programem Dobrej Edukacji; 
przygotować pierwszy plan organizacyjny szkoły tak, aby móc rozpocząć pracę zgodnie z naszym Programem i Standardami.

Przejdź do treści