Od września będziemy wspierać trzy nowe szkoły

W roku szkolnym 2017/2018 nasz Instytut wspierał w rozwoju cztery Akademie Dobrej Edukacji: w Warszawie, w Gdańsku, w Jarocinie i Jabłonnie. Współpracowaliśmy również z grupami liderskimi, pragnącymi utworzyć nowe miejsca, w których będzie realizowany nasz Program i Standardy Dobrej Edukacji. Ta praca przyniosła owoce w postaci trzech nowych adresów. Umowę o współpracy z naszym Instytutem podpisała Fundacja trzy czte ry!, organizująca Leśną Szkołę Puszczyk w Białymstoku, a także Fundacja Europejskie Centrum Edukacyjne, która założyła Euroszkołę w Koszalinie. Obie te szkoły będą korzystać z naszego wsparcia. Do grona nowych szkół wspieranych przez nasz Instytut dołączyła także Szkoła Podstawowa Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim, utworzona w 2018 roku przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja. Kadra tych trzech nowo powstających szkół została wyposażona w pakiet materiałów pomagających im zorganizować swoją pracę i weźmie udział w naszej sierpniowej konferencji programowej, dołączy do sieci współpracy kadry wspieranych przez nas dotychczas Akademii Dobrej Edukacji.