Spotkanie szkół Dobrej Edukacji

Za nami, zorganizowane przez Instytut Dobrej Edukacji, dwudniowe spotkanie w gronie przedstawicieli kadry kierowniczej szkół Dobrej Edukacji. Często spotykamy się online, ale lubimy spotkania stacjonarne, bo dają nam dużo przestrzeni do poznawania się, dyskusji, wypracowania nowych pomysłów i budowania grupy wsparcia.

Zaczęliśmy od integracji wokół wartości Dobrej Edukacji. W odpowiedzi na pytanie “Dlaczego tu jesteśmy, co nas łączy?” i wzmacnianiu relacji pomogły nam warsztaty prowadzone przez Piotra Kalisza. Skupiliśmy się podczas nich na integracji zespołu oraz transformacji, czyli wspólnym określeniu obszarów, w których chcemy i możemy wejść na kolejny, wyższy poziom w 2023 roku. W trakcie trzech godzin warsztatów dostaliśmy pigułkę wiedzy dotyczącej komunikacji i zarządzania, mieliśmy szansę na refleksję na temat naszych szkolnych zespołów, integrowaliśmy się, a także bardzo dobrze bawiliśmy!


Znaleźliśmy także czas na refleksję na temat nas samych i rozmowę o standardach Dobrej Edukacji. Okazuje się, że mamy się z czego cieszyć!

Drugi dzień spotkania, to prace merytoryczne związane z naszą działalnością. Zaczęliśmy od bieżącej refleksji na temat zmian w prawie oświatowym, którą przedstawiła Joanna Berdzik. Długi czas poświęciliśmy analizie statutów i dyskusji na ich temat – przez to zagadnienie przeprowadziła nas Katarzyna Hall.
Wstępnie omówiliśmy także zasady współpracy i jej priorytety w poszerzonej grupie dyrektorów oraz kadry w kolejnym roku szkolnym.


Spotkanie już za nami, dało nam wiele siły i radości.
Przed nami kolejne aktywności, do których się wspólnie przygotowujemy. Najważniejsza – czerwcowe spotkanie kadry nauczycielskiej naszych szkół. Trzymajcie kciuki:)


Bardzo dziękujemy za obecność:

Akademia Dobrej Edukacji im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie

Akademia Dobrej Edukacji im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku

Akademia Dobrej Edukacji im. Czesława Niemena w Jarocinie

Akademia Dobrej Edukacji w Jabłonnie

Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim

Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku

EuroSzkoła w Koszalinie

Szkoła na Wyspie w Poznaniu 

Szkoła Podstawowa ROiSA – Rozwój i Samodzielność w Wyszkowie

Bolesławiecka Akademia Dobrej Edukacji

Szkoła Podstawowa im. Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

Leśna Szkoła Podstawowa w Kielcach


Skip to content