Spotkanie ludzi Dobrej Edukacji

Marzec, to już od kilku lat czas spotkań stacjonarnych kadry kierowniczej szkół Dobrej Edukacji. Często rozmawiamy ze sobą kontaktując się online, ale spotkania w realnej rzeczywistości są dla nas cenne i organizujemy je co najmniej dwa razy do roku.
Uczymy się razem, dyskutujemy, planujemy wspólne aktywności i przede wszystkim wzmacniamy relacje, które ułatwiają nam wspieranie się nawzajem w całorocznej pracy.

Pracujemy – szkolenia, dyskusje i namysł

W tym roku w szkoleniach kadry kierowniczej postawiliśmy na kompetencje przywódcze – zaczęliśmy warsztatami w marcu i będziemy je kontynuować w trakcie czerwcowych prac programowych. Podczas środowego spotkania z Piotrem Kaliszem omówiliśmy przywództwo i rolę lidera skierowaną na rozwój i zaangażowanie zespołu, dyskutowaliśmy też o tym, w jaki sposób budować angażujące środowisko pracy.

Temat nas mocno zaangażował – pracowaliśmy w grupach, dyskutując zażarcie:)

Czwartek – drugi dzień spotkania, to tradycyjnie czas pracy wewnętrznej. Omawiamy zmiany w przepisach prawa i strategie radzenia sobie z nimi, rozmawiamy o najbardziej nas nurtujących bieżących wyzwaniach i planujemy przyszłość – nasze wspólne aktywności.

Gorącym tematem była w tym roku sprawa podwyżek w szkołach publicznych, zadania domowe i strategie ochrony małoletnich. Omawialiśmy je na zajęciach, ale także podczas kuluarowych narad, których czas jest w trakcie każdego spotkania bardzo cenny!

Co przed nami

Ostatnią część spotkania poświęciliśmy rozmowie o przyszłości. W jej klimat wprowadziło nas spotkanie z Katarzyną Hall, Prezeską Stowarzyszenia “Dobra Edukacja” i szefową Instytutu Dobrej Edukacji, który opiekuje się szkołami w sieci Dobrej Edukacji.
Burza mózgów na temat naszych potrzeb szkoleniowych, omówienie formuły CZADE’24 i przede wszystkim długofalowe strategie rozwoju – dobrze spędzony czas!

Szkoła Podstawowa Ważka w sieci szkół Dobrej Edukacji!

Marcowe spotkanie było też o tyle wyjątkowe, że nastąpiło na nim dołączenie do sieci szkół Dobrej Edukacji kolejnej szkoły!
Katarzyna Hall – szefowa IDE oraz Marta Korbecka, członkini zarządu Fundacji Ważka, które prowadzi Szkołę Podstawową Ważka we Wrocławiu przypieczętowały umowę o współpracy.
Sieć szkół Dobrej Edukacji się rozrasta, co jest dla nas wielką radością!

Dobrze było się spotkać!

Dwudniowe spotkanie dobiegło końca. Było jak zwykle intensywnie, no ale przede wszystkim było relacyjnie!

A to szkoły sieci Dobrej Edukacji – zobaczcie!

• Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa Euroszkoła w Koszalinie
  • Szkoła na Wyspie w Poznaniu
  • Szkoła Podstawowa ROiSA w Wyszkowie