Szkoły współpracujące!

Zasadą szkół Dobrej Edukacji jest uczestniczenie nauczycieli w sieciach współpracy. Udzielanie wsparcia i organizowanie współpracy kadry prowadzone było w czterech grupach przedmiotowych, którymi kierowali Moderatorzy:

DOBRZY-FUNDAMENT – Marika Andrzejczak z ADE Jarocin i Katarzyna Morawska z ADE Jabłonna
DOBRZY-MENTORZY + AKTYWNI – Gerald Kuryło i Malwina Gąsiorowska z ADE Jabłonna, Weronika Hibner z ADE Jarocin
TWÓRCZY + OTWARCI – Jolanta Michalak z ADE Jarocin i Paulina Iwańska z ADE Gdańsk
KRYTYCZNI + ROZUMNI + LOGICZNI – Alina Pleszkun i Łukasz Szkwarek z ADE Gdańsk


W roku szkolnym 2023/2024 Moderatorzy zorganizowali wiele aktywności, podczas których nauczyciele i uczniowie Dobrej Edukacji spotykali się ze sobą, dyskutowali, nawiązywali międzyszkolne relacje i dobrze się razem bawili.
Oto kilka z nich!

Blok ROZUMNYCH spotkał się na wspólnym wyjeździe na Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych w Szczecinie i uczestniczył w Zjeździe PSNPP w Krakowie pt. “Edukacja przyszłości”. Kompetencje i relacje – cel osiągnięty!
Nauczyciele bloku zorganizowali także Konferencję Akademii Dobrej Edukacji pt. “Odyseja cyfrowa” w gdańskim kinie Żak. Rozmowa o nieznanej, inspirującej i intrygującej nas przyszłości – jedna z pierwszych, ale na pewno nie ostatnia.

KRYTYCZNI zorganizowali wymianę uczniowską dla uczniów szkół w Gdańsku i w Pruszczu Gdańskim. Spacery po Gdańsku Głównym, warsztaty w ECS wizyta na zamku w Malborku. Dużo wiedzy, ale najważniejsze były integracja międzyszkolna i zawarte nowe przyjaźnie.
Ciekawym wydarzeniem był także event Historia ADEraźniejszość przeprowadzony przez uczniów z Jarocina i Gdańska. Wspólna nauka uczniów z różnych miast, to bardzo rozwojowa aktywność.


Nauczycielki FUNDAMENTU (wczesnoszkolne) rozmawiały o tym, jak poziomujemy widzę w poszczególnych akademiach, dyskutowały także o pracach domowych. Temat świetnie wstrzelił się w zmiany w polityce oświatowej 🙂
Fundament także mocno podróżował tego roku – udało się odwiedzić w różnych akademiach. Jabłonna została ciepło przyjęta w Jarocinie, Szkoła na Wyspie odwiedziła ADE w Warszawie i ROiSA w Wyszkowie. Na Wyspie  natomiast zacumowała wrocławska Ważka. Do ADE w Gdańsku wybrały się nauczycielki z ADE w Jarocinie.
W tym roku Fundament spotkał się również przy okazji Wczesnoszkolnych Inspiracji w Warszawie. Zwyczaj spotykania się na @Inspiracjach zamierzamy kontynuować!

DOBRZY MENTORZY ten rok wykorzystali do podejmowania różnych działań w zakresie dbania o dobrostan człowieka. Stworzyli w ramach tej idei projekt współpracy międzyszkolnej pt. “DbaJ o DOBRYstan” i  poprzez różne akcje pokazywali, jak DOBRZE O SIEBIE ZADBAĆ. Wielki Finał projektu, to spotkanie wszystkich wolontariuszy – uczniów i nauczycieli.

Przed nami kolejny rok współpracy w sieci szkół Dobrej Edukacji. Mamy na nią nowe pomysły!Skip to content