Wspieramy

W dniach 11-12 stycznia kadra pedagogiczna ze szkół i grup wspieranych przez Instytut Dobrej Edukacji uczestniczyła w dwudniowej zdalnej naradzie mającej na celu dobre przygotowanie się do działań po feriach. 

Spotkaliśmy się z Zygmuntem Medowskim z Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego, który przybliżył nam metodę dialogu motywującego. Wkrótce rozpoczniemy pogłębione szkolenia, aby szerzej w naszej pracy stosować oraz propagować tę metodę. 

Naszym gościem był jeszcze Aleksander Pawlicki, wykładowca Szkoły Edukacji, a także naszych studiów podyplomowych z edukacji spersonalizowanej, z którym rozważaliśmy kwestię roli błędów w edukacji. 

Pracowaliśmy w grupach blokowych kadry – DOBRZY, AKTYWNI, TWÓRCZY, OTWARCI, KRYTYCZNI, ROZUMNI, LOGICZNI, które miały za zadanie porozmawiać o głównych swoich potrzebach w obecnej sytuacji, dzieliły się doświadczeniami, ustaliły terminy i tematy kolejnych swoich spotkań.

Trochę czasu poświęciliśmy również podnoszeniu swoich umiejętności w coraz bardziej zaawansowanym posługiwaniu się Google Classroom, które stanowi obecnie główne narzędzie naszej komunikacji ze sobą i z uczniami.

W naszej naradzie uczestniczyła kadra z pięciu Akademii Dobrej Edukacji – w Warszawie, w Gdańsku, w Jarocinie, w Jabłonnie, w Pruszczu Gdańskim, a także kadra z Euroszkoły w Koszalinie i z Leśnej Szkoły Puszczyk w Białymstoku oraz objęte naszą opieką grupy inicjatywne: Mosty Edukacji z Książenic, Edukacja na Miarę z Wasilkowa i Przystań w Naturze z Kielc. W sumie było nas razem ponad 150 osób.

Serce rośnie, że wsparcie oferowane przez nas cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wkrótce dowiecie się Państwo więcej o tym jak rozwijają się grupy z projektu “Wspieramy inicjatywy”. Podzielą się swoimi wrażeniami na temat naszego wsparcia i rozwoju na swojej drodze do uruchomienia wartościowej placówki oświatowej. Może dla Państwa to już czas zacząć myśleć o dołączeniu do kolejnej edycji projektu?

Skip to content