Przygotowania nowego roku – konferencja IDE

Przygotowania do nowego roku szkolnego zaczynamy tradycyjnie – konferencją IDE, która w tym roku odbyła się zdalnie w dniach 19-20 sierpnia. Wzięli w niej udział nauczyciele i specjaliści, którzy przygotowywali się do pracy zgodnie z naszym Programem Dobrej Edukacji w kolejnym roku szkolnym, w szkołach będących pod merytoryczną opieką Instytutu Dobrej Edukacji.
Co roku podczas konferencji jest nas coraz więcej. Na wykładzie inspirującym “Neurobiologia relacji w zawodzie nauczyciela”, który wygłosił Marek Kaczmarzyk obecnych było około 150 nauczycieli szkół realizujących Program Dobrej Edukacji!

Nasz portret
Podczas tegorocznej konferencji przedstawiliśmy wyniki ankiety przeprowadzonej wśród naszych nauczycieli. Zadajemy sobie pytania, jak pracujemy – jak widzimy realizację standardów w naszych ADE, jak znamy Program Dobrej Edukacji, jakiego wsparcia nam potrzeba. Znając odpowiedzi lepiej planujemy pracę IDE!

Założenia do naszej pracy
Podczas konferencji Katarzyna Hall przedstawiła założenia pracy Akademii Dobrej Edukacji oraz szkół realizujących nasz program na kolejny rok szkolny. Przedstawiła zmiany prawne, zasady naszej współpracy, udzieliła wskazówek i rekomendacji.

Wśród praktyków
Bardzo ciekawą częścią konferencji, były prezentacje raportów z ewaluacji naszych standardów.
Agnieszka Ciecholińska i Marianna Mierzwińska z Akademii Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim omówiły ewaluację standardu Zarządzanie społecznościowe.
Z Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku – Rafał Nowicki omówił standard opieki mentorskiej, Kamil Kostrzewa standard “Ocenianie pomagające rozwijać się” oraz ciekawy projekt dotyczący opieki naukowej przedstawił Marcin Rozmarynowski.
Leśna Szkoła Puszczyk zajęła się ewaluacją standardu “Przyjazna szkolna przestrzeń”, przedstawił nam ją Krzysztof Wróbel.
Akademia Dobrej Edukacji w Jarocinie przeprowadziła ewaluacją standardu “Ocenianie pomagające rozwijać się” z czym nas zapoznały Renata Graczyk i Ewa Sławicz.
Dzięki tym przykładom dobrych praktyk uczymy się od siebie!