Studia Zarządzania Oświatą z Edukacją Spersonalizowaną – zaczynamy II semestr!

Rozpoczęliśmy II semestr studiów. Odbędą się w nim dwa zjazdy online oraz zjazd specjalny, który będzie “wizytą studyjną” w naszych Akademiach.
Każdy z z naszych zjazdów naszych studiów można podzielić na 3 części – zobaczcie, jak wyglądał zjazd październikowy!
Jak zwykle zorganizowaliśmy “spotkanie inspirujące” – zapraszamy na nie wyjątkowych gości, którzy wpasowując się w tematykę studiów pokazują nowe horyzonty i otwierają nas na zmianę.
Tym razem spotkaliśmy się z Jarosławem Pytlakiem autorem bloga “Wokół szkoły” i wieloletnim dyrektorem niepublicznej szkoły STO. Rozmawialiśmy z nim o koncepcji pracy szkoły – jak ją budować i jak o nią dbać.


Blok twardy/”zarządzaniowy”- przepisy, procedury, prawne możliwości – zawsze omawiamy je pod kątem szans, a nie zagrożeń. Uczymy się, jak czytać przepisy, jak znajdować ważne rzeczy, jak nie pogubić się w ich gąszczu i jak z nich mądrze korzystać.
Spotkanie ze słuchaczami prowadził Andrzej Jasiński – obecnie samorządowiec, wcześniej wieloletni dyrektor szkoły, oraz koordynator projektów Ośrodka Rozwoju Edukacji związanych z wrażaniem ramowych planów nauczania i podstawy programowej.
Przed spotkanie nasi słuchacze uczyli się sami – czytali przepisy i próbowali na ich podstawie ustalić odpowiedzi na zadane pytania.
Cieszy informacja zwrotna:)


No i trzecia część – blok personalizacji. Pokazujemy możliwe innowacje, praktyczne rozwiązania już stosowane, dyskutujemy nad alternatywami. Tym razem było to spotkanie z Anią Nogaj – pedagogiem specjalnym i wicedyrektorką Akademii Dobrej Edukacji w Jabłonnie, która realizowała ze słuchaczami treści z zakresu przedmiotów “Spersonalizowane formy pracy z uczniami – planowanie i realizacja” oraz “Wspieranie ucznia w rozwoju”.


Nasze kolejne spotkanie już niebawem. W międzyczasie pracujemy w modułach internetowych, czytamy literaturę i dyskutujemy na forum!

Skip to content