Realizujemy projekty! 馃挕馃挕馃挕

Jednym ze standard贸w pracy naszych Akademii Dobrej Edukacji jest realizowanie projekt贸w.
Jest to wa偶ne dzia艂anie szko艂y, zajmuj膮ce uczniom sta艂膮 liczb臋 godzin tygodniowo poza przedmiotowym planem zaj臋膰. Uczniowie sami wybieraj膮 tematy, dobieraj膮 si臋 w grupy, znajduj膮 sobie opiekun贸w grup, planuj膮 prac臋, realizuj膮 ustalone przez siebie zadania, prezentuj膮 efekty. W grupach projektowych starsi opiekuj膮 si臋 m艂odszymi, a zadania przydzielane s膮 w oparciu o mo偶liwo艣ci konkretnego ucznia. Projekty realizowane s膮 przez wszystkich uczni贸w. Jednak spos贸b ich realizacji oraz poziom samodzielno艣ci uczni贸w przy wyborze tematyki i organizacji pracy projektowej zale偶y od ich wieku.

Instytut wspiera ADE w realizacji standard贸w. Raz w miesi膮cu nasz projektowy ekspert – Justyna Januszewska spotyka si臋 z ch臋tnymi nauczycielami ADE, 偶eby rozmawia膰 o tym, jak najlepiej pracowa膰 t膮 metod膮.
Wczorajszy temat, to “Harmonogram i karta projektu”. Wiemy wi臋cej!