IDE wspiera nowe inicjatywy!

Działamy na rzecz powstawania nowych szkół, przedszkoli i punktów edukacji domowej, w których obecne są wyznawane przez nas wartości i w których edukacja prowadzona jest zgodnie z możliwościami i potrzebami uczniów.
Przedstawiciele nowych inicjatyw otrzymują od nas wsparcie merytoryczne i organizacyjne, które ułatwia zarejestrowanie szkoły, a potem prowadzenie jej zgodnie ze standardami Dobrej Edukacji. Uczestniczymy w dyskusjach programowych, pomagamy tworzyć wymagane dokumenty, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Jednym z elementów wsparcia są wizyty studyjne, podczas których dyrektorzy Akademii Dobrej Edukacji prezentują przyjęte przez społeczność ADE sposoby działania,  pokazują przykłady dobrych praktyk i bezpieczne sposoby pokonywania wyzwań (bo te też bywają:).
Wizyty te są także sposobem na nawiązanie ciekawych kontaktów i dają możliwość prowadzenia dyskusji o  edukacji w gronie kreatywnych nauczycieli przepełnionych pasją i radością tworzenia.
W ostatnim czasie w Akademii Dobrej Edukacji w Jabłonnie gościliśmy przedstawicieli Fundacji Przystań w Naturze z Kielc oraz Fundacji Tu i Teraz z Bolesławca, którzy tworzą nowe, innowacyjne szkoły.
Trzymamy kciuki za te przedsięwzięcia!Skip to content