Konferencja programowa #CZADE

28 czerwca przedstawiciele szkół Dobrej Edukacji spotkali się na pracach programowych w Trzebawiu pod Poznaniem.
Zaczęło się od gorących przywitań:)
Bardzo często się spotykamy online lub stacjonarnie w mniejszych grupach, jednak stacjonarne spotkanie wszystkich szkół Dobrej Edukacji organizujemy raz w roku i wszyscy bardzo na nie czekamy.

Czerwcowe prace Dobrej Edukacji #CZADE zaprojektowaliśmy tak, by pomogły nam one w rozwoju nas samych i naszych szkół.
Przede wszystkim ponownie zastanawialiśmy się, co nas łączy i dlaczego tu jesteśmy. To dla nas ważne, by wracać cały czas do wartości Dobrej Edukacji, przypominać sobie je i utrwalać w pracy. Warsztat prowadzony przez Piotra Kalisza przygotowywał nas także do współpracy z innymi nauczycielami.
Rozmawialiśmy też o ocenianiu – o komunikacji podczas nauczania i uczenia się. Wraz z Izą Leśniewską uczestnicy konferencji rozmawiali o tym, jakie błędy popełniamy podczas oceniania naszych uczniów, ale także ustaliliśmy, co robimy dobrze i co warto wzmacniać.
Wyzwaniem dla szkół jest współpraca nauczyciela przedmiotowego z nauczycielem wspomagającym i tym tematem zajęły się nasze koordynatorki punktów konsultacyjnych Poradni IDE – Dorota Przybylska i Karolina Baurycza.
Warsztaty konferencyjne, ale przecież także edukację można prowadzić w każdej przestrzeni. Lekcję eliksirów, czyli o nauczaniu ekspedycyjnym, w praktyce prowadziła dla nas Dorota Kulesza-Tałan. To warsztat, w którym aktywnie uczyliśmy się, ale także odpoczywaliśmy od rutyny.

Podczas tegorocznych prac programowych na nowo ukonstytuowały się na nowo nasze bloki przedmiotowe i wybraliśmy moderatorów grup współpracy kadry na nowy rok szkolny. Plany mamy rozległe:)
Nowe bloki i nowi moderatorzy, to:
DOBRZY – FUNDAMENT – Marika Andrzejczak z ADE Jarocin i Katarzyna Morawska z ADE Jabłonna
DOBRZY – MENTORZY i AKTYWNI – Gerald Kuryło z ADE Jabłonna i Weronika Hibner z ADE Jarocin
TWÓRCZY i OTWARCI – Jolanta Michalak z ADE Jarocin i Paulina Iwańska z ADE Gdańsk
KRYTYCZNI, ROZUMNI i LOGICZNI – Alina Pleszkun i Łukasz Szkwarek z ADE Gdańsk
Naszym nowym moderatorom gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie ich planów!

Prace konferencyjne, to także spotkania plenarne, na których spotykaliśmy się wszyscy. To był czas dyskusji o programie Dobrej Edukacji, który staramy się modyfikować, dostosowując do potrzeb naszych uczniów. Chwilę też zatrzymaliśmy się na zmianach w przepisach prawa, omawiając te najbardziej istotne dla naszej pracy.

Nasze spotkania to dużo pracy, ale także relacje:)
Wieczorny wolny czas wykorzystaliśmy na integracyjne spotkania, rozmowy, planowanie wspólnych przedsięwzięć, a także prezentację naszych dobroedukacyjnych ekip.

Konferencja programowa to jedno z wielu merytorycznych spotkań, które organizujemy dla kadry Dobrej Edukacji przez cały rok. Spotykamy się online, organizujemy dla naszych uczniów wspólne wycieczki, odwiedzamy się w ramach wizyt studyjnych. Jednak CZADE to nasze coroczne największe spotkanie, stąd bardzo ważne. Czy spotkanie się udało?
Spytaliśmy o to uczestników:

Dziękuję bardzo za konferencję. To był bardzo cenny, ambitny i wartościowy czas. Pozdrawiam serdecznie!
Spotkania są bardzo ciekawe, dużo wnoszące i bardzo wartościowe. Świetnie że mamy możliwość spotkania i dzielenia się swoimi doświadczeniami bez świadomości konkurencyjności a na bazie współpracy.
Świetnym pomysłem było pozostawienie razem grup roboczych – blokowych we wszystkie dni konferencji. Pozwoliło to na integrację, poznanie się, pokonanie barier komunikacyjnych.
Bardzo dobry czas! Bardzo!
Kocham WAS
Było świetnie, dzięki!

To było dobre spotkanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, teraz chwila oddechu i przygotowujemy się na kolejny rok szkolny!

A kto z nami był?
Ekipy wszystkich szkół Dobrej Edukacji:

Skip to content